RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Dotace

Dotace na novostavby

Navrhneme optimální řešení pro váš dům, zpracujeme průkaz energetické náročnosti budovy a v případě zájmu také odborný posudek pro podání žádosti o dotaci.

Bydlení budoucnosti

Zpracujeme, spočítáme a vyřídíme dotaci pro vaše lepší bydlení

Podobně jako u řady dalších dotací i u dotace na novostavby je hlavní podmínkou vlastnit pozemek/příslušnou nemovitost. Žádosti je možné podávat od září 2023. Co se týče instalace zdrojů využívajících obnovitelné zdroje energie, musí instalaci provádět dodavatel s příslušným oprávněním. Rovněž je potřeba všechna opatření dokončit do dvaceti čtyř měsíců ode dne akceptace žádosti, nejpozději však do 30.06.2028. Rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů je 1. leden 2021. Výše dotace je možná pouze v jedné oblasti a to Pasiv+. V tomto případě je potřeba zabezpečit zvýšené využívání energií z obnovitelných zdrojů. Můžete získat až 50% celkových způsobilých výdajů. Maximální výše dotace je 535 000 Kč a zahrnuje i dotaci na zpracování odborného posudku a zajištění odborného technického dozoru. Jako bonus pro žadatele ze strukturálně postiženého kraje (Moravskoslezského, Ústeckého, Karlovarského) nebo z obce uvedené v Akčním plánu SRR (strategie regionálního rozvoje) je možné obdržet navíc 10% dotační částky. Další bonusy lze získat při kombinaci více podporovaných opatření, např. dotace na novostavbu + dešťovka nebo zelená střecha apod. A to se vyplatí! Závazné pokyny pro žadatele a seznam vymezených obcí je dostupný na: https://novazelenausporam.cz/dokumenty/podminky-2023/

ZOBRAZIT REALIZACE

Máte zájem o vyřízení dotace na novostavbu?

KONTAKTUJTE NÁS!
Fotogalerie

Realizované dotace na novostavby

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Chcete s námi realizovat Váš dům?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily.

NEBO ROVNOU VOLEJTE
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.