RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům ve Frýdku-Místku

2021

ROK

Studie

FÁZE

5+1

DISPOZICE

178,42

UŽITNÁ PLOCHA

126,00

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Dům koncepčně vychází z kolmého průniku dvou hmot ve tvaru kvádru, kdy každá z nich svým vnitřním uspořádáním reprezentuje jedno ze dvou provozních schémat. Horní kvádr představuje zónu klidovou, dolní zónu aktivní. V klidové zóně nalezneme prostornou ložnici rodičů, dětské pokoje a společnou koupelnu. Aktivní zóna nabízí veškerý komfort v oddělitelné kuchyni a prostorném obývacím pokoji s jídelnou. Druhou polovinu půdorysu tvoří pracovna kombinovaná s pokojem pro hosty, koupelna a schodiště.

Díky kolmému propojení obou podlaží vzniká pod horním objemem příjemné kryté parkovací stání pro dva automobily a rovněž velkoryse krytý vstup do domu. Dualitu celkové formy podporuje i materiálové řešení, kdy horní část domu je obalena do falcovaného plechu a spodní obložena cihlovým obkladem. I toto materiálové řešení odkazuje na rozdíly v obou hmotách – plech je synonymem lehkosti a opticky nadnáší horní levitující hmotu, naopak cihla, jakožto zemitý přírodní materiál, dodává spodní hmotě stabilitu a pevnost.

Spodní část domu je doplněna atypickou trojúhelníkovou terasou, na kterou navazuje zahradní sklad se zelenou střechou. Tímto se pohled z domu soustředí na příjemnou zeleň, vytváří soukromí a odklání pohled od potenciálně nepříjemných okolitých staveb.

Touha odlišit se.

Dům byl od začátku koncipován jako atypický a nestandardní a jde proti proudu současných bungalovů a kompaktních staveb. Chce být obdivován i kritizován, chce polarizovat i spojovat u diskuze. Okolí musí vědět, že za jeho zdmi nebydlí někdo bez odvahy či vkusu. Je otevřený, ale svému uživateli nabídne i dostatek soukromí. Ve svém prostředí je jediný svého druhu a nebojí se to přiznat.

Ing. arch. Ján Kapitulčin

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.