RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický dům v Metylovicích

2021

ROK

Studie

FÁZE

5+1

DISPOZICE

179,14

UŽITNÁ PLOCHA

160,70

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Horizontální linie, dřevěný obklad, zelená střecha. Tři přání. Úplně jako z pohádky. A proč ne…

Za devatero klasickými okny a devatero okny francouzskými bude bydlet rodina, která si vysnila život v prostorném moderním příbytku s co nejnižšími provozními náklady, ale ne na úkor kvality, architektury a stylu.

Dům vyniká konstrukční jednoduchostí a prostorným interiérem, do kterého je díky jižní prosklené fasádě vpuštěno maximum denního světla. Aktivní přízemí je půdorysně rozlehlejší než klidové patro a po stranách je proto zastřešeno zelenou střechou, na kterou umožní pohled okna z ložnice i dětských pokojů.

Jednotící dřevěné obložení dodává fasádě přírodní charakter a v místech horizontálních okenních otvorů vytváří přirozené stínění a chrání před pohledy nepovolaných. Bílá omítka rámuje toto dřevěné „plátno“ a posiluje horizontální členění fasády.

Celek korunuje prostorná terasa, která díky svojí délce nabízí prostor jak pro rodinná setkání, tak pro relaxaci a rekreaci. A budou tam žít šťastně až…

Z pohádky do reality.

Od začátku bylo jasné, jakým směrem se vydáme. Funkce, minimalizmus a přírodní materiály. Promyšlené detaily a konstrukční jednoduchost. A úvodní tři přání. Vše v kabátku, který jde proti bungalovému trendu a schody nepovažuje za překážku. Naopak, díky nim je z horního patra nádherný výhled do krajiny a přímo pod okny obyvatelům domu rostou příjemné trvalky. Propojení se zahradou a velkorysá terasa dotváří celkový výraz domu.

Ing. arch. Ján Kapitulčin

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.