RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům v Novém Jičíně

2021

ROK

Studie + projekt

FÁZE

6+KK

DISPOZICE

320,78 m2

UŽITNÁ PLOCHA

279,11 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Koncept domu vychází ze základních pilířů východního učení a filozofie Feng shui a proporcí tzv. zlatého řezu.

V rámci Feng shui se dům snaží vyhovět co nejširšímu poli klíčových prvků, mezi které patří např. velkorysý centrálně orientovaný vstup, prázdný centrální prostor pro přirozené proudění energie čchi, eliminace ostrých rohů v interiéru nebo orientace ložnice a spícího hlavou na sever. Také v rámci samotné realizace domu se přistoupí např. uzemnění oceli v základové desce, jelikož dle průzkumu se lokalita plánované stavby nachází v místě negativních geopatogenních zón.

Zlatý řez se odráží v dimenzích půdorysu, rozměrech okenních otvorů nebo členění fasády. Ta je navržena jako přírodní cihlová v přízemí a jako bílá cihlová v patře. Okna jsou navržena jako dřevěná a dřevěným dekorem jsou obloženy také jejich venkovní ostění a nadpraží. Dům díky tomu působí vyváženě a úměrně svému okolí a uživateli nabízí komfortní a přirozeně působící prostor pro život.

Velkorysé zádveří je doplněno prostornou šatnou a prosklenými dveřmi propojeno s otevřenou halou. Ta tvoří komunikační uzel mezi vstupem do domu a obývacím pokojem s jídelnou a kuchyní. Také z ní vstupujeme do dvou pracoven, z nichž jedna slouží i jako pokoj pro hosty, dále do technické místnosti a koupelny. Nad obývacím pokojem je navržena otevřená galerie s ochozem a prostornou knihovnou. Z ochozu je přístupna soukromá ložnice, dámská šatna, soukromá koupelna s kruhovou vanou a sprchovým koutem, dva dětské pokoje a koupelna pro děti.

Součástí domu je dvougaráž se hospodářskou místností. Dům a garáž jsou propojeny zastřešením díky kterému je mezi nimi možný krytý přechod. Exteriéru vévodí luxusní bazén s protiproudem a prostorná terasa.

Komfort západu s filosofií východu.

I tak by se dal popsat přístup k tomuto projektu. Snaha skloubit dva odlišné světy, dva přístupy k bydlení a životu jako takovému. Neustoupit od svých zvyklostí a nároků na prostor a zároveň se podřídit jasným pravidlům dávného učení. Klienti to neměli vůbec jednoduché. Zvolili trnitou cestu a vydali se do neprobádaných míst. To co na začátku vypadalo jako jasný koncept krystalizovalo u dlouhých debat, které i po hodinách končili s otevřenými otázkami a nutností vše si zas v klidu promyslet. Nakonec však vše dostalo jasné obrysy a každý detail se stal součástí tohoto znamenitého celku.

Ing. arch. Ján Kapitulčin

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.