RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní dům v Kunčicích pod Ondřejníkem

2021

ROK

Studie + projekt

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

114,75

UŽITNÁ PLOCHA

177,9

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Ideální místo pro vlastní dům na úpatí malebných Beskyd s panoramatickým výhledem na kopce. Přesně s takovým pozemkem k nám zavítali mladí klienti. Jejich přáním bylo navrhnout prostorově a tvarově jednoduchý dům, který by plně respektoval specifika obce a přirozeně splynul s charakterem lokální zástavby. Navrhli jsme dům se sedlovou střechou a obytným podkrovím. V přízemí se odehrává veškerý rodinný život a podkroví je věnováno aktivitám jednotlivých členů rodiny. Stejně jako je prostá a jasná vnější forma domu, je i vnitřní dispozice navržena jako přehledná a jednoduchá, kde jsme se snažili využít maximum podlahové plochy. Hlavní obytný prostor s kuchyní a jídelním stolem se otevírá z interiéru do zahrady na prostornou terasu s atypickou pergolou. Ta je zastřešena skleněnými panely, díky nimž neztratíme přísun světla do interiéru. Nosné trámy jsou spojeny ocelovými styčníky v černém odstínu barvy. Stejný design jsme aplikovali i na kryté stání, které lemuje dům od příjezdové cesty. Jeho součástí je prostorný zahradní sklad.    

Moderní a přeci tradiční.

Kompaktní půdorys, sedlová střecha, vikýř. Charakteristické znaky, tak typické pro venkov nedávné minulosti, jsou v dnešní době bungalovů spíše výjimkou. Ale tady, jak praví jedna známá reklama, je svět ještě v pořádku. Klient šel po tradici a my s ním. Pochopitelně ne na úkor dnešních standardů. Výsledkem je tradiční a proporčně vyvážený dům s velkorysým společenským prostorem, obytným podkrovím a příjemnou terasou s výhledem na panoramata Beskyd. 

Ing. arch. Martina Vlková

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.