RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní rodinný dům v Lučině

2021

ROK

Studie

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

137,5 m2

UŽITNÁ PLOCHA

257,4 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Koncept rodinného domu v Lučině je velmi lapidární.

Vychází z jednoduchého rozdělení pozemku na část bydlení a část zahrady. Zlom tohoto dělení tvoří komunikační úsečku, podél které jsou rozestavěny jednotlivé objemy krytého stání pro auta, skladu, domu a v budoucnu i zahradního skladu. Tím se otevírá zahrada na jih a nabízí možnost členění pro různé funkce a využití. Jedním z těchto využití může být i zde naznačena pergola, kterou je možné realizovat v pozdější fázi – podobně jako zahradní sklad.

Samotný dům je koncipován jako jednoduchý kvádr o dvou nadzemních podlažích. Přízemí nabízí prostor pro aktivní a společenské trávení času, patro plní funkci soukromých prostor pro relaxaci a odpočinek.

Dům nabízí dostatek světla díky velkým proskleným plochám a v patře využívá okenní otvory v kombinaci s vestavěným nábytkem ke čtení nebo posezení.

Svými proporcemi si dům od klientů vysloužil familiární přídomek „wagon“.

Jednoduchá myšlenka, výrazný koncept

Pro architekta není větší satisfakce, než když jeho návrh v klientovi rezonuje a nutí ho přemýšlet. Když klient někde vzadu v hlavě cítí, že „na tom něco je“. Že takto to bude správně. To je ten okamžik, kdy architekt ví, že je na správně cestě a klient tuší, že je ve správných rukou. Slovy samotného klienta: „Moje první reakce na tuto variantu byla poněkud přehnaná. Velmi rychle jsem jí zavrhl… ale pořád jsem na ní musel myslet. Později jsem zjistil, že tím svým odlišným přístupem se mi vlastně začala velice líbit…“

Ing. arch. Ján Kapitulčin

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.