RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní dům v Opavě

2018

ROK

Studie + projekt + realizace

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

241,3 m2

UŽITNÁ PLOCHA

402,6 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Dům je řešen jako dvoupodlažní. Přízemí je naplněno denním provozem a technickým zázemím. Hlavní obývací část doplňuje kuchyně s jídelním stolem. Druhé křídlo domu je navrhováno jako soukromé s ložnicí a šatnou, koupelnou a pracovnou přístupnou také ze zádveří. Původně navrhované podsklepení, bylo při projektování domu zavrhnuto.   

Provozy jsou homogenní, čemuž nasvědčuje hlavní půdorysný tvar do písmene L a přidružené garážové stání. Patrová část je navrhována jako čistě klidová, kde je dvojice dětských pokojů s vlastní šatnou, a společná koupelna přístupná z chodby.  

Tvar druhého nadzemního podlaží je s přízemní hmotou domu ve spojení nejen díky schodišti, ale také zastřešením hlavního vstupu a terasy.  

Dům je kubických tvarů. Tuto skutečnost podporuje i materialita. Hlavní část domu ve tvaru L je navržena v bílé strukturální omítce. Garáž je navržena ve světlém odstínu šedé omítky. Druhé podlaží uzemňuje omítka v tmavším šedém odstínu.

Hravost fasád podporuje široká škála okenních výplní. Patrné je využití francouzských oken s aplikací exteriérových žaluzií k jižní slunné orientaci. V rámci terasy je uvažováno s bazénem přírodního charakteru. 

Propojení.

Výsledkem návrhu tohoto domu je přirozené měřítko stavby, což podporují jeho jednoduché a navazující tvary, materialita fasád, ale také to, že dům působí střídmě a harmonicky ke svému okolí. 

Ing. Pavel Pasztor

Hlavní projektant

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.