RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní rodinný dům v Oticích

2017

ROK

Studie + projekt + realizace

FÁZE

6+KK

DISPOZICE

162,75 m2

UŽITNÁ PLOCHA

182,30 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Základní koncepcí domu byla požadovaná pasivita, tudíž byl dům navržen jako jednoduchá hmota na půdorysu tvaru obdélníka.

Dům je navržen s klasickou koncepcí uspořádání. V přízemním patře se nachází obytná část, která tvoří ústřední prostor celého domu. Venkovní terasa navazuje přímo na obytný prostor. Je tak současně stínícím prvkem a zabraňuje přehřívání vnitřních prostor v letním období.

V přízemí se dále nachází technické a hygienické zázemí, pracovna a zahradní sklad, který je přístupný z exteriéru.

Druhé podlaží domu je navrženo jako klidové, kde jsou situovány celkem tři pokoje a ložnice. Všechny pokoje mají společnou koupelnu a oddělené wc.

Umístění okenních otvorů bylo důsledně navrhováno s ohledem na pasivitu. Na sever je minimum oken s úzkými průhledy. Jižní a západní fasáda je výrazně prosklena a nabízí tak domu průhledy do okolí a požadované tepelné zisky do budovy.

Fasáda domu byla navrhována za účelem jednoduchého výrazu za pomocí bílé a světle šedé omítky.

Jednoduchost je výrazem celého domu.

Dům splňuje veškeré pasivní standardy a zároveň všechny požadavky klientů.  Jednoduchá a příjemná materialita a řešení jak fasád, tak dispozic domu, mluví za vše.

Ing. Adam Weiss

Jednatel

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.