RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní dům v Žermanicích

2019

ROK

Studie

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

106,6

UŽITNÁ PLOCHA

148

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Dvoupodlažní pasivní dům s pultovým zastřešením byl navrhován pro mladou rodinu. Návrh spočíval v jednoduchosti, ale přitom účelném řešení dispozic.

Vysunutá část prvního podlaží rozbíjí jinak celistvý obdélníkový tvar domu a nabízí tak komfortnější prostor pro obývací pokoj, který je spojen s kuchyní. Vstup orientovaný z ulice je obklopován technickým zázemím, které tvoří koupelna, samostatná toaleta a technická místnost.

Celé druhé podlaží je navrženo jako klidová zóna. Tu tvoří ložnice, pokoj a pracovna, která může v budoucnu sloužit jako druhý pokoj.

Samotná fasáda je řešena strukturálně na základě dvou materiálů, a to omítky v bílém odstínu a obkladu ze dřeva, což podtrhuje střídmou eleganci a přirozenosti celého domu.

V jednoduchosti je krása.

Dům je především důkazem toho, že je možné stavět moderně, a přitom nepopřít tradiční hodnoty. Návrh nepředpokládá složité detaily, a je tvarově čistý, jednoduchý, a dokonale se přizpůsobuje svému okolí. 

Ing. arch. Michaela Pekařová

Architektka

Fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.