RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní dům ve Velkých Albrechticích

2021

ROK

Studie

FÁZE

5 + KK

DISPOZICE

142,33 m2

UŽITNÁ PLOCHA

108,95 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Mladý par nás oslovil s přáním menšího domu na poměrně atypickém pozemku. Parcela je úzká, výrazným způsobem limitovaná sousedními stavbami umístěnými na hranici. Další podstatnou komplikací je skoro metr vysoký násyp suti na části určené ke stavbě domu. Od počátku bylo zřejmé, že nejrozumnější řešení bude dvoupatrový dům, který maximálně využije celou šířku pozemku. Západní fasáda byla uzavřena z důvodu blízkosti sousedních staveb, naopak jih se zcela otevřel zahradě. Požadavkem klientů byl dům 4+kk s dvěma malými pracovnami pro každého z partnerů. I přes limitní půdorysnou velikost jsme se snažili požadavkům vyhovět. V přízemí domu jsou eliminovány veškeré komunikační prostory. Zádveří domu je orientováno ze severní strany a je z něj přímo přístupná koupelna propojená s technickou místností a společenská zóna domu. Dominantou obývací části je polootevřené schodiště. Na straně kuchyně je umístěna malá pracovna, která se dá pomocí skládacích a posuvných dveří otevřít a nabídnout tak jeden velký otevřený prostor.
V patře domu se nachází koupelna, dva dětské pokoje a ložnice přístupná přes uzavíratelnou pracovnu.

Fasáda je navržena v jednobarevné bílé omítce a doplňuje ji přírodní materiál v podobě dřevěných výplní a předsazených konstrukcí z masivu.

Každý centimetr se počítá.

Už při první schůzce s klienty padlo rozhodnutí, že se budeme držet konstrukčně velmi jednoduchého a kompaktního domu. Tak abychom splnili maximum představ mladého páru, a přitom zůstali v rozumných mezích, bylo nutné jednotlivé prostory funkčně skloubit a kombinovat. Otevření stěn pracovny a subtilní polootevřené schodiště nabízí osobitý a variabilní společenský prostor vyhovující celé rodině. 

Ing. arch. Michaela Pekařová

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.