RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Přízemní rodinný dům v Petřkovicích u Ostravy

2021

ROK

Studie

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

114,08 m2

UŽITNÁ PLOCHA

185,86 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Manželé měli ohledně domu poměrně jasnou představu. Zaujal je jeden z našich realizovaných domů, který přesně splňoval jejich požadavky.

Po prvních setkáních jsme se společně rozhodli, že zůstaneme u půdorysného tvaru L, ale vzhledem k možnostem pozemku, budeme muset výrazným způsobem upravit dispozici.

Na pozemku se nachází starý dům určený k demolici. Z toho důvodu jsme se nový dům snažili umístit tak, aby nezasahoval do základových poměrů stávajícího domu a celou realizaci tak výrazně neprodražil.

Vstupní prostory domu jsou kryty garážovým stáním navazujícím na příjezdovou komunikaci. Ze zádveří vede centrální chodba rozdělující jihovýchodní část s ložnicí a pokojem pro dceru se severozápadní částí, kde se nachází technické a hygienické zázemí domu. V západním křídle je orientován pokoj pro syna a velkoryse řešený společenský prostor domu. Obývací část dále navazuje na krytou terasu vystupující směrem do zahrady.

Materiálově manželé vybrali variantu kombinace omítek a kamenného obkladu. Světlá omítka tvoří nižší část domu a prolíná se na všechny přesahy střech. Tmavší fasáda pak podtrhuje dominantní převýšenou část domu.

Nastal čas nahradit starý za nový.

Klienti bydleli v původním starém domě, který už nesplňoval jejich požadavky. Našim úkolem bylo navrhnout dům nový, vycházející z jejich přesné vizuální představy a dispozic, které nabídnou každému členu rodiny své soukromí a zároveň dostatečný společný prostor pro všechny. Spolupráce probíhala velmi dobře a bude nám radostí plnit jim jejich velký sen i během případné výstavby domu.

Ing. arch. Michaela Pekařová

Architektka

Fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.