RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Přízemní rodinný dům v Bludovicích

2020

ROK

Studie + projekt

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

112,62 m2

UŽITNÁ PLOCHA

167,31 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Tentokrát bylo úkolem navrhnout menší rodinný dům, který se dokáže přizpůsobit budoucím potřebám mladého párů. Hlavními body jejich zadání byla plochá střecha, přírodní materiály a volný prostor.

Vzhledem k malé velikosti jsme se společně rozhodli orientovat všechny prostory do přízemí a nevolit dům na dvě patra, kde podstatnou část půdorysu zabírá schodiště.

Interiér domu je rozložen do tvaru L. Levé křídlo společenské a pravé klidové s jedním velkým dětským pokojem, který se dá v budoucnu rozdělit a dále ložnicí se soukromou koupelnou a šatnou. Zvenčí obě křídla lineárně propojuje plochá střecha, která tvoří krytou terasu. Opticky tak dům zvenčí připomíná trojúhelník.

Forma domu je ze severní části uzavřená. Z jihu dům disponuje obrovskými okny, poskytujícími krásný výhled od údolí.

Rozhovor s klientem

Jaké bylo zadání?

Oslovili jsme firmu Wobau s přáním malého moderního domu. Chvíli jsme uvažovali o patrovém, ale nakonec jsme rozhodnutí přehodnotili a rozhodli se pro přízemní.

Jak probíhala spolupráce?

Zpočátku jsme nevěděli, co od toho čekat a vlastně ani co chceme. Během architektonické studie jsme si na dům zvykli a připadá nám, že přesně známe každý jeho kout, i když v něm ještě nebydlíme. Během projektování nám hodně pomáhal projektant, jsme mu vděční za rady z praxe.

Co se Vám na době líbí nejvíce?

Okna, propojení vnitřního prostoru s vnějším. A taky dřevěný obklad a terasa.

Malý, ale šikovný.

Dům je jednoduchý, ale nápaditý. I přes svou velikost nabízí vše, co mladá rodina potřebuje.

Ing. arch. Michaela Pekařová

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.