RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Přízemní rodinný dům ve Frýdku - Místku

2020

ROK

Studie + projekt

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

129,3 m2

UŽITNÁ PLOCHA

290,5 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Mladý pár nás oslovil s jasnou představou jednoduchého bungalovu se sedlovou střechou.

Našim úkolem bylo upravit dům tak, aby vyhověl principům pasivního domu a zakomponovat k němu garáž a krytou terasu.

Velkou překážkou pozemku je ochranné pásmo elektrického vedení procházející ze severní strany. Z toho důvodu jsme se rozhodli zešikmit stěnu garáže a ušetřit tak více prostoru pro jižní zahradu. Garáž a vstup do domu je propojená skleněným zastřešením.

Dispoziční řešení domu odděluje společenskou zónu od klidové. Společenský prostor tvoří obývací pokoj s kuchyní a jídelnou navazující na zastřešenou terasu na východní straně domu. Klidová část domu nabízí dva dětské pokoje, ložnici a pracovnu, která je jako jediná otevřená směrem do ulice.

Ze všech obytných místností je navržen přímý přístup do zahrady francouzskými okny. Ta vytváří na jižní fasádě pravidelný rytmický prvek, díky kterému působí fasáda uspořádaně. Okna na této jižní fasádě mají také zásadní vliv na teplotní zisky domu.

Barevné řešení fasády je v kombinaci bílé a betonové stěrky. Krytou terasu a doplňkové prvky tvoří dřevo.  

Funkční a dostupný

Projekt byl zpracován s ohledem na požadavky investora, zejména s důrazem na konstrukční jednoduchost, funkčnost a cenovou dostupnost. Návrh byl zcela přizpůsoben investorově plánu stavět záměr svépomoci. Došlo k eliminaci použití těžkých ocelových profilů nad širokými otvory, eliminaci složitých detailů a mnoho dalšího. Díky stavební znalosti investora a téměř okamžitým reakcím na zaslaná řešení, probíhal návrh rychle a hladce.

Ing. Michal Labaj

Projektant

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.