RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Velkorysý rodinný dům v Nové Bělé

2018

ROK

Studie + projekt

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

186 m2

UŽITNÁ PLOCHA

240 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Soudobý rodinný dům s atraktivním a moderním vzhledem zaměřený na komfortní a prostorné bydlení. Přízemí domu tvoří jídelna, kuchyň, obývací pokoj, hygienické a technické zázemí. Krytá terasa na západní straně domu umožňuje rozšíření a další využití kuchyně v letních měsících. V druhém patře je umístěna ložnice, dětské pokoje a pokoj pro hosty.

Dominantu interiéru tvoří atrium, opticky propojující společenskou zónu prvního patra s klidovou zónou v druhém patře. Součástí domu je garáž a přilehlý zahradní domek.

Z jižní strany zaujmou velké prosklené plochy, které propojují vzdušný interiér s prostornou zahradou. Prostory kuchyně s jídelnou obepíná zastřešená terasa. Díky okolní vzrostlé zeleni, terasa vytváří žádané soukromí. Druhá terasa se nachází v patře přístupná z pracovny. Tato terasa nabízí výhledy do přilehlého okolí a odpočinek při práci.

Dům nabízí veškerý komfort. Součástí terasy je vířivá vana a spousta prostoru pro relax celé rodiny.

Objekt je navržen nejen s ohledem na moderní design, ale také na energetickou náročnost provozu. Jako ochrana proti přehřívání objektu slouží přesahy střech a externí žaluzie, poskytující navíc větší bezpečí domu. Vnitřní klima monitoruje a řídí vzduchotechnická jednotka zajišťující stále čerstvý a čistý vzduch.

Rozhovor s klientem

Kolik projekčních studií jste před začátkem projekčních prací oslovili?

 

Oslovili jsme přibližně pět projekčních ateliérů u kterých následně proběhly schůzky.

Jednáním s projektanty a architekty jsme zjistili zdali daná projekční kancelář působí seriózně, jak je to s případnými změnami v projektu, co všechno cena hotového projektu zahrnuje, výhody a nevýhody jednotlivých materiálů či technologických řešení.

 

Proč jste se rozhodli právě pro firmu wobau?

Z počátku jsme si nebyli jistí kde začít a koho oslovit. Nejdříve jsme se dotazovali svých přátel, procházeli různé sociální sítě a diskuzní fóra. Nakonec jsme narazili na reklamu Vaší firmy, kde hlavním rozhodujícím faktorem byla komplexnost nabízených služeb a zaměření na pasivní domy.

Také jsme uvítali možnost návštěvy již zrealizovaných domů vašich zákazníků.

 

Jak spolupráce probíhala?

Spolupráce byla efektivní na profesionální úrovni. Setkání probíhala vždy v příjemném prostředí a vše probíhalo k naší maximální spokojenosti ve velmi vstřícné a přátelské atmosféře.

 

Jak dlouho trvaly kompletní projekční práce?

Zpracování studie stavby nám zabralo 3 měsíce. Zpracování projektové dokumentace přibližně pět měsíců.

 

Plánujete s firmou wobau pokračovat dál ve výstavbě domu?

Určitě ano, již na samotném začátku jsme uvítali možnost stavět s firmou, která projekt zpracovala a také reference zákazníků hovoří za vše.

 

Co se Vám nelíbilo, na čem by měl tým zapracovat?

Nemám výhrady, musím konstatovat, že služby Vaší kanceláře rád doporučím všem svým známým.

Volnější ruce při projektování mi daly prostor k zaměření se na design.

Díky tomu, že se nejedná o pasivní dům, mohl návrh splňovat požadavky architekta bez složitých konstrukčních řešení. Avšak požadavek na komfort zůstal na vysoké úrovni.

Ing. Pavel Pásztor

Hlavní projektant

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.