RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Moderní rodinný dům ve Vendryni

2015

ROK

Realizace

FÁZE

3+KK

DISPOZICE

91 m2

UŽITNÁ PLOCHA

143 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Na pohled maličký dům, z ulice nenápadný a z hlavní komunikace v podstatě nepostřehnutelný. Místo, na kterém byl dům navrhnut nabízí úžasné výhledy do údolí Jablunkovska. 

Při návrhu domu byl požadavkem dostatečný prostor pro život, dostatek světla a zachování kontaktu s okolím. Zároveň klienti požadovali přímé propojení se zahradou.

Takto byl navržen dům s ojedinělými tvary, kdy nároží hlavního obytného prostoru prochází uhlopříčkou domu a otevírá se směrem do zahrady.

Na návrhu je patrná práce s odlišením společenské a klidové části. Zároveň bylo užito různých výšek prostoru, díky čemuž se přirozeně oddělila společenská část domu, kterou tvoří obývací pokoj, kuchyně a pracovna. Tato část byla pojata jako nejdůležitější, a proto ji byla přiřazena nejvyšší výška.

Výslednou podobu domu ovlivnilo dispoziční uspořádání a svažitost pozemku. Návrh domu postupoval od interiéru k exteriéru, díky tomu působí vnitřní prostor i přes svou velikost velmi prostorně.

Autor návrhu – ateliér NODUM

Fotografie – Lukáš Legierski, LEGI

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.