RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní rodinný dům ve Vyšních Lhotách

2019

ROK

Realizace

FÁZE

6+KK

DISPOZICE

206,67 m2

UŽITNÁ PLOCHA

320,4 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Rodinný dům je navržen se zřetelem na vnitřní provoz a s důrazem na střídmý, avšak moderní vzhled. Navíc díky optimální orientaci ke světovým stranám a kompaktnímu tvaru je navržen v pasivním standardu.

Tvar domu vychází z jednoduchého tvaru kvádru, který doplňuje ladná křivka vlny. Na základní hmotu plynule navazuje garáž, sklad, wellness se saunou, ochlazovací a relaxační plochou. Křivku domu lemuje zastřešení terasy, které je směřováno na jih směrem do zahrady. Terasa pokračuje dál k navrženému zahradnímu jezírku.   

Provozně je objekt navržen jako dvoupodlažní, kdy bylo dodrženo základní jednoduché zónování. V přízemí je umístěna denní část, kterou tvoří velký obývací pokoj s kuchyní, pokoj pro hosty a technický provoz orientovaný na sever. V druhém nadzemním podlaží se nachází klidová část, s třemi dětskými pokoji, ložnicí a hygienickým zázemím.

Navrhovaný dům upřednostňuje převážně jižní orientaci, která nabízí zmíněným obytným místnostem trvalé proslunění a výhled na Beskydy.

Všechny tyto zmíněné detaily včetně zónování spolu vytvářejí příjemný a komfortní prostor pro život.  

Rozhovor s majitelem

Kolik konkurenčních firem jste oslovili?

Jednali jsme celkem se třemi firmami, z nich jsme si vybrali právě Wobau.

Proč jste si vybrali firmu wobau?

Velmi důležité pro nás bylo to, aby náš dům stavěla firma se zkušenostmi s pasivními stavbami. Chtěli jsme nějakou garanci kvality a za takovou jsme považovali např. členství v Centru pasivního domu. O tom, že budeme stavět právě s Wobau, ale rozhodl především velmi dobrý dojem z osobního jednání v sídle firmy. Cítili jsme to tak, že nám jednatelé firmy naslouchají a že se i na lidské úrovni domluvíme – což se poté potvrdilo. 

Jak probíhala výstavba domu?

S předstihem asi půl roku jsme se setkali s jednateli firmy a dohodli orientačně čas zahájení stavby. V červnu 2019 se začalo se zemními pracemi, firma Wobau umístila na náš pozemek kamery a dostali jsme přístupové údaje k dálkovému přístupu k nim. To mi přišlo velmi užitečné, protože jsme vždy věděli, co se na stavbě právě děje a nemuseli jsme na stavbu denně jezdit. Náš dům je tvarově i použitím některých konstrukcí výrazně atypický. Původní externí projekt bylo nutné v řadě detailů upravit nebo dopracovat, s tím nám firma Wobau operativně pomohla a to tak, že to následně dokázala na stavbě také k naší spokojenosti zrealizovat.

Dům je už nějakou dobu v provozu, jak funguje?

Zatím vše funguje bez potíží, zvykáme si, bydlíme teprve druhý měsíc. Příjemné je mít pocitově pořád vyvětráno. 

Když spolupráce funguje.

Realizace ve Vyšních Lhotách byla od začátku příjemným spolupůsobením klientů, technického dozoru a naší realizační fimy. Na průběhu výstavby tohoto pasivního domu se nemalou mírou podílela i naše projekční kancelář, kdy bylo nutno dopracovat záludnosti této architektonicky ojedinnělé stavby, převážně jížní obloukovou stěnu. Výsledek umocní v budoucnu přírodní jezírko s dopracováním terenních úprav, ke spokojenosti klienta.

Ing. Adam Weiss

Jednatel

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.