RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům v Dolní Datyni

2023

ROK

Studie

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

142,1 m²

UŽITNÁ PLOCHA

148,8 m²

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Rodinný dům v Dolní Datyni ve svém dispozičním řešení využívá možnosti výhledu do svého okolí – ať už z interiéru, nebo exteriéru. Každá místnost disponuje rozměrným oknem, které takříkajíc „rámuje krajinu jako obraz“ a vytváří v prostoru dominantní prvek.

Výhled do krajiny si může klient užít také z terasy, která je přirozeně chráněna samotnou hmotou domu a přilehlé garáže. Díky tomuto řešení již není nutné řešit vertikální stínicí prvky pro vytvoření pocitu soukromí.

Hmotově dům reaguje na požadovanou dispozici – velký aktivní prostor v přízemí a menší soukromá a klidová část v patře. Tradiční sedlová střecha, tak typická pro okolité stavby, se objevuje i zde, byť v menším sklonu a v kombinaci s plochou střechou přízemní části a garáže. Vše propojuje jednolitá konstrukce pergoly a přístřešku pro automobily.

Barevně a materiálově dům do svého okolí přirozeně zapadá díky kombinaci přírodního dřeva a bílé omítky.

 

Soukromí i pohled do krajiny

Parcela v Dolní Datyni díky rozvolněné zástavbě kdysi zemědělských pozemků nabízí příjemné výhledy na zbytky rozlehlých polí a luk, přičemž tento lokální krajinný ráz je do budoucna podporován jak místními starousedlíky, tak občanskou komisí a městským zastupitelstvím Havířova.

Proto jsme se rozhodli těchto charakteristických rysů krajiny využít a nabídnout klientovi pohledy do okolí, které v budoucnu nebudou ohroženy neřízenou zástavbou.

Ing. arch. Kamila Jabůrková

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.