RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům v Plesné

2023

ROK

Studie + Projekt + Realizace

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

UŽITNÁ PLOCHA

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Rodinný dům v Plesné tvoří několik hmot s různorodou funkční náplní. Atypickým prvkem je oproti běžným domům přidružený provoz dermatologického studia, které dům směrem na sever rozšiřuje a vytváří tak na pozemku vstupní předprostor.

Přízemí tvoří půdorys tvaru písmena „T“ a tvoří ho propojení garáže, provozního a komunikačního jádra, dermatologického studia a hlavní obytná část. Tento celek doplňuje klidová „kostka v patře“, kde naleznou obyvatele odpočinek a svůj osobní prostor.

Hmotová gradace domu je podpořena i volbou materiálu fasád. Ty tvoří jednoduchá bílá omítka v kombinaci s vertikálním dřevěným obkladem.

To vše dotváří rozměrná prosklení, pobytová terasa s hliníkovým stíněním nebo extenzivní zelené střechy.

Výhledy

Hlavním kritériem návrhu byl pro klienta výhled na okolitý les Hrábek, ať už z jednotlivých obytných místností nebo jako kulisa při práci manželky v dermatologickém studiu. Tento požadavek se povedlo splnit správnou orientací domu na pozemku a dispozičním uspořádáním. Na fasádě se tak objevují rozměrná prosklení, která v interiéru fungují nejenom jako zdroje světla a v zimním období i tepla, ale také jako jakési obrazy/projekce, které se v čase díky ročním obdobím mění a celému interiéru tak dodávají v každém okamžiku jinou atmosféru.

Ing. arch. Marek Hofman

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.