RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům v Plinkoutu

2022

ROK

Studie + projekt

FÁZE

8+1

DISPOZICE

188,5 m²

UŽITNÁ PLOCHA

218 m²

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Pozemek obsahoval několik opěrných bodů, na které jsme se po společných rozhovorech rozhodli navazovat – terénní konfiguraci, opěrnou kamennou zeď, studnu nebo vzrostlou vegetaci. Všechny tyto elementy byly důležité, ať už pro svou citovou hodnotu, původnost, nebo pro samotnou lásku k přírodě. Tyto vstupní podmínky společně s definovaným stavebním programem, uzpůsobeným pro potřeby početnější rodiny, se staly základními kameny této práce.

Našim cílem nebylo vytvářet rozsáhlou stavbu, která by na sebe strhávala pozornost a chovala se jako cizorodá dominanta v původním prostředí, ale citlivě zakomponovat nově vzniklý rodinný dům do kontextu: vesnice – terénní morfologie – zástavba. Dům tak citlivě dosedá na zem a ukrajuje z její původní siluety jen tolik, kolik je potřeba; natáčí se štítem do ulice a respektuje původní archetypální formy místní zástavby.

Forma domu je definována třemi hmotami se sedlovou střechou – hlavní obytná část s ložnicí rodičů + „dům dětí“ + technický/hostovský/garážový dům, které se stýkají, a jejichž společenské prostory se prolínají, v jednopodlažním betonovém kloubu. Ohniskem tohoto kloubního prostoru je světlík v místě průsečíku původních vyšlapaných pěšin na pozemku.

 

Trojdomí v betonovém kloubu.

Menší ves poblíž Olomouce, sympatický pár se čtyřmi dětmi a sen o novém bydlení. Měli jsme štěstí, mohli jsme být při tom.

Celý proces návrhu byl propleten vlákny dialogů mezi námi a klienty. Díky tomu bylo možno na celou situaci nahlížet z více různých perspektiv a vykrystalizovat jeden estetický a funkční celek, citlivě spjatý s místem. Děkujeme za tuto příležitost a důvěru klientů!

Ing. arch. Marek Hofman

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.