RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům v Suchdole

2023

ROK

Studie + Projekt

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

153 m²

UŽITNÁ PLOCHA

190,5 m²

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Ideální orientace rovinatého pozemku s přístupem ze severu a jižním výhledem na navazující pole a stromovou alej už na začátku studie definovaly základní hmoty domu i rozdělení dispozice. Samotný dům co nejblíže u cesty, dílna s krytým stáním na straně u souseda, terasa ústící do zahrady. Vše propojené v jeden celek. Obytné místnosti s velkorysým prosklením jižním směrem, vstup do objektu a obslužné místnosti na severu. V přízemí hlavní obytná část s kuchyní, pracovna a technické zázemí, v patře ložnice se šatnou, samostatné pokoje a prostornější koupelna.

Klienti neměli mnoho specifických požadavků – přáli si především kuchyň schovanou před pohledy z obýváku, ideálně se vstupem na terasu. Pohodlné schodiště, které však na sebe nepoutá pozornost. Účelná dispozice bez zbytečného plýtvání prostorem.

Místnosti jsou proto tak akorát velké, chodby minimální. Při průchodu domem však najdeme několik překvapivých momentů – knihovna vetknutá do schodišťového zrcadla, navazující dřevěné obložení skrývající nenápadné dveře do spíže pod schodištěm, nahrazení dělící stěny v pracovně nábytkovou sestavou s policemi a dveřmi, sedací okno v ložnici a na konci chodby v patře, walk-in sprchový kout umě schovaný za vanou.

Konstrukčně dům zůstává věrný osvědčeným stavebním materiálům – zděné stěny, systémové stropy, betonové schodiště, fasádní omítka v čistém bílém odstínu. V kontrastu k domu je navržena dílna s přístřeškem s dřevěným obložením a navazující pergola lemovaná černým rámem. Zelená střecha neodmyslitelně znásobuje podíl zeleně i při pohledu z horních pokojů. Přístavba je navržena jako samostatný objekt a je tedy možné realizovat ji beze spěchu, dle chuti a prostředků.

Kostka s přesahem

Už při prvním rozhovoru s klienty o podobě domu padla volba na kostku. S tím jsme se jakožto vyznavači minimalismu lehce ztotožnili. Nahrával nám i pravidelný rovinatý pozemek a racionální úvahy klientů o budoucí výstavbě a využití domu. Vznikl účelný kompaktní dům, který však díky přídavným konstrukcím v exteriéru a promyšleným detailům v interiéru přesahuje strohost obyčejné krychle a nabízí překvapivě komfortní bydlení.

Ing. arch. Kamila Jabůrková

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.