RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům na Moravě

2022

ROK

Studie, Projekt

FÁZE

5+kk

DISPOZICE

123 m²

UŽITNÁ PLOCHA

161,5 m²

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Parcela s téměř ideálními vlastnostmi v Moravsko-Slezském kraji. V místní části vzniká zcela nová urbanistická větev zástavby – nepopsaný list, jehož charakter máme možnost spoluutvářet i my.

Pozemek svažitý k jihu, výhled na zalesněné kopce, sítě vedou na severu. Budoucí uživatelé domu s láskou k čistotě a kráse, jednoduché eleganci a funkčním řešením.

Toto byly vstupní podmínky, ze kterých jsme při návrhu vycházeli.

Linka proplétající návrhovou rovinu měla několik stěžejních uzlů:

–                návaznost na terénní konfiguraci

–                využití přirozeného světla

–                priorita soukromí

–                potřeba na sebe neupozorňovat, přesto bydlet exkluzivně

–                účelnost, funkčnost a čistota řešení

Společným úsilím klientů, architektů, projektantů a dalších specialistů vznikl jedinečný dům, který chytře reaguje na vstupní podmínky a požadavky. Základním východiskem bylo takové řešení, kdy vstup je výškově posunut na úroveň mezipatra a z něj se dostáváme do vyššího podlaží – hlavní obytné a společenské části domu; a do nižšího podlaží – sekundární obytné a víceúčelové zóny, garáže a dalších provozů. Každé podlaží má svoji terasu, komfortně provázanou s interiérem.

Jednoduchá, účelná dispozice jak nahoře, tak dole vyzařuje jasné členění a čitelnost; důraz byl kladen na hlavní společenskou část domu. Dominantní prosklení, umocněno přesahem horního podlaží, je natočeno k jihu a propouští nejkvalitnější světlo. A propos, celý dům leží na ose sever – jih. Otevírá se slunci a výhledu ze svahu a naznačuje soukromí z ulice a k severu.

Z hlediska materiálů převažují světlé omítky doplněny o cihlový obklad a dlažbu; tento základ je kontrastně doplněn o kovové elementy v šedém odstínu.

Dům jako kompas.

Náš první dům, který je striktně orientován na osu sever – jih. Tvarování pozemku, stavební program, umístění sítí a další požadavky nás přivedli k jednoduché kubické hmotě, kde je dům je rozdělen na dvě hlavní podlaží, přístupná z mezipodesty.
Forma domu je pojednána minimalistky, s odkazy k funkcionalistické architektuře. Jednoduchá bílá omítka si dobře rozumí s  kontrastním cihlovým obkladem a dlažbou, vše je doplněno kovovými akcenty.

Ing. arch. Marek Hofman

Architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.