RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům ve Frýdku - Místku

2022

ROK

Studie + Projekt

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

96,79 m²

UŽITNÁ PLOCHA

153,74 m²

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Původní verze návrhu z roku 2018 po úvahách klientů přestala odpovídat jejich aktuálním požadavkům a tak jsme se rozhodli přistoupit k novým řešením.

Odstranili jsme zbytečnou chodbu a díky tomu zvětšili a proporčně zlepšili obývací prostor. Pokoj, který byl původně zamýšlen pouze pro jedno dítě svými rozměry a rozdělením teď poslouží dvěma potomkům. V původní pracovně se na najde i místo pro hosty. V koupelně našla místo kompaktní vana i sprchový kout a technická místnost je díky přeuspořádání daleko lépe využitelná. Do kuchyně se dostal plnohodnotný stůl pro rodinné stolování a ložnice dostala dostatek úložných prostor.

Jih domu prosvětlují příjemná francouzská okna a fasádu změkčuje cihlový obklad. Ten sjednocuje celý dům včetně garáže, zahradního domu a barevně ladící dlažby. Celý dům chrání jednoduchá sedlová střecha s mírným sklonem 25 stupňů a v kontrastu s ní je plochá střecha přisazené garáže.

re:Vize

Přepracování původního návrhu. K tomu klient, který nespěchal. Skromný. S vizí rodinného bydlení. Nenáročný. V prostředí, které zatím nemá jasně definovanou urbární strukturu. Bungalov. Bez schodů. Oddělit obývák. Propojit obývák. Oddělit obývák! Děti. Dvě. Tři? Kdy? Možná. Hosté. Kam s nimi. Pianino. Kam s ním. Kam se vším? Úložné prostory! Garáž. Pergola. Časem. Bydlet! To je oč tu běží!

Ing. arch. Ján Kapitulčin

Senior architekt

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.