RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům ve Staré Vsi nad Ondřejicí

2021

ROK

Studie + projekt + realizace

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

227,67 m²

UŽITNÁ PLOCHA

288,5 m²

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Dům vychází z jednoduchého půdorysu tvaru „L“ se zaobleným vnitřním zalomením. Zalomení přirozeně dělí dům na aktivní a klidovou část a proto nedochází k nežádoucímu mísení jednotlivých provozů a funkcí.

Jelikož je hlavní zaoblení domu orientováno na jih, disponuje maximem prosklení, které domu poskytuje úžasné výhledy a žádoucí tepelné zisky v zimním období. V létě je naopak příjemně zastíněno dostatečným přesahem, který také chrání obyvatele za deštivého počasí.

Materiálově si dům na nic nehraje. Přiznává nedokonalosti pohledového betonu, ponechává modřín napospas přírodním sílám, aby dostal svojí stříbřitou patinu a tyto dva světy spojuje jednoduchou bílou omítkou.

Na louku z oblouku

Klient snů? Možná i takto by se dal popsat vztah, který jsme si vytvořili během naší spolupráce. Dostatek času na návrh a s tím spojené dlouhé debaty o životě, fungování domácnosti,  o přítomnosti i budoucnosti. Díky tomu mohl vzniknout dům, který plní požadavky klienta na legendárních 120%.

Jemná zaoblení změkčují dům a ulehčují přirozené proudění energie. Jsou jeho charakteristickým prvkem a vytváří zajímavé momenty při vstupu do domu nebo pozorování zahrady z interiéru.

Ing. arch. Michaela Pekařová

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.