RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Nízkoenergetický rodinný dům ve Václavovicích

2021

ROK

Studie + projekt

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

176,66 m²

UŽITNÁ PLOCHA

237,84 m²

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Hmotové řešení reaguje na mírný sklon pozemku mírným zapuštěním a dvěma prostornými schody u vchodu do domu. Parkovací stání, závětří a zahradní sklad sjednocuje jedna kontinuální linie zastřešení. Venkovní posezení v chráněném kloubu domu zastřešuje bioklimatická pergola.

Uvnitř dům nabízí komfort pro čtyřčlennou rodinu i příležitostní návštěvy. Klidová zóna v levé části domu a v patře plynule navazuje na aktivní křídlo vysunuté do zahrady.

Bílá omítka v kombinaci s betonovou stěrkou a černými akcenty oken a klempířských výrobků podtrhuje jednoduchost a čistotu hmotového řešení.

Dům parník

Klasické zadání a klasické řešení „jednoduchého“ požadavku – nahoře bychom rádi jen dětské pokoje a koupelnu.

Automaticky vznikne tzv. parník. Tzn. velká hmota doma v přízemí s násobně menší hmotou druhého podlaží. Bob a bobek.

Proto se nabízí využít střechu jako zelenou a spodní hmotu pro opticky zmenšit zalomením a vytvořit tak soukromou chráněnou terasu. Třeba i s bazénem.

 

Ing. arch. Michaela Pekařová

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.