RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní dům v Horních Soběšovicích

2021

ROK

Studie + projekt

FÁZE

4 + KK

DISPOZICE

143,54 m2

UŽITNÁ PLOCHA

117,71 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Koncept rodinného domu v Horních Soběšovicích jasně definoval sklon pozemku, na kterém si klient vysnil svoji budoucnost. Pozemek, ačkoliv velkorysý a vhodně orientovaný, se prudce svažuje k lesu a nabízí z každého místa jiný výhled a atmosféru. Dům na svažitost reaguje zapuštěním celého jednoho podlaží do terénu a z úrovně příjezdové komunikace se tak jeví kompaktnější než ve skutečnosti je.

Dispoziční uspořádání je oproti klasickým patrovým domům stavěných na rovině v obráceném pořadí. První nadzemní podlaží proto tvoří zádveří, chodba, dětské pokoje, koupelna, garáž, technická místnost a schodiště, po kterém nestoupáme do vyšších úrovní, ale naopak, sestupujeme dolů do aktivní zóny obývacího pokoje, kuchyně a jídelny. V klidové zóně tohoto podlaží nalezneme ložnici rodičů, koupelnu a toaletu. 

Celé zapuštěné patro je příjemně prosvětleno rozměrnými okny a proto je z každé místnosti nádherný výhled na přilehlý les i vzdálené Beskydy. Tyto výhledy si klient vychutná na příjemné lavici u krbu nebo na prostorné terase s rodinou a přáteli.

V návaznosti na rodinný dům je v jednotném designu navržen i zahradní sklad, jehož střecha je využitelná jako parkovací stání. Dům a sklad dělí i spojuje přímé venkovní schodiště, které je v příkrém svahu důležitým komunikačním prvkem.

Život ve svahu.

Klient se nás obrátil s velmi jednoduchou otázkou: „Můžu tady vůbec něco postavit?“ Ukázali jsme mu, že může. Svah se nakonec zobrazil ke prospěchu a s naší pomocí byl maximálně využit jeho potenciál.

Už u zaměření pozemku bylo jasné, jak bude dům fungovat, kam se „bude dívat“ a jak bude působit na své okolí. Někdy prostě místo rozhodne za nás.

Ing. arch. Martina Vlková

Architektka

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.