RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní rodinný dům v Polance nad Odrou

2022

ROK

Studie + Projekt

FÁZE

5+1

DISPOZICE

162,09 m2

UŽITNÁ PLOCHA

179,04 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Dvě plnohodnotná podlaží a sedlová střecha. Ideální orientace pozemku na světové strany a dostatek prostoru. Přímočaré a na první pohled ne příliš komplikované a náročné zadání. Ale i to bylo třeba dostatečně dobře promyslet a navrhnout co nejideálnější řešení v rámci pasivity i komfortu budoucích obyvatel.

Rozhodli jsme se dům posunout co nejvíc na sever a otevřít mu zahradu. Zachovat mladý ořešák, který v budoucnu vytvoří příjemný stín pro novou terasu. Přidat stání, pergolu a krytý přechod mezi nimi. Garáž se zahradním skladem vytvořila samostatný prvek při vjezdu na pozemek.

Dispozičně dům představuje dnes velmi žádanou kombinaci. Aktivní přízemí a pasivní odpočinkové a soukromé patro. Přízemí se díky tomu po odchodu dětí stane plnohodnotným obytným celkem a nabídne možnost vytvořit v patře samostatnou bytovou jednotku. Dětské pokoje v patře jsou otevřeny do krovu a nabízí tak možnost vestavby spacího patra a využívají tak prostor, který by jinak zůstal prázdný.

 

Dvě tváře

Charakteristickým znakem pasivního rodinného domu v Polance jsou jeho fasády. Jižní, racionální a rytmická tvořena pásovými a francouzskými okny sjednocena kamenným obkladem. Kontrast vůči ní tvoří fasáda severní, která je vzhledem k dispozici hravá a dynamická. Obě fasády v tomto společném kontrastu dodávají domu jeho nezaměnitelnou tvář a díky nim je snadno rozpoznatelný ve svém okolí.

Ing. arch. Martina Vlková

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

  • Máte zájem o schůzku?
  • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

    Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

    1. Spolehlivost a odbornost

    Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

    2. Rychlost a inovace

    Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

    3. Komplexní služby

    Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.