RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Pasivní rodinný dům ve Vendryni

2022

ROK

Studie + Projekt

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

204,18

UŽITNÁ PLOCHA

148,14

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Jednoduchou archetypální formu doplňují dvě přízemní hmoty s plochou zelenou střechou. Při pohledu z podkroví tak nemusí obyvatelé zkoumat pouze technicistní detaily atiky nebo spojů hydroizolace, ale naopak můžou pozorovat hmyzí obyvatele sukulentí zahrádky.

Přírodní charakter domu podporuje i výběr zvolených materiálů – dřevěný obklad ze sibiřského modřínu nebo dřevěné rámy oken. Omítka s pískovou strukturou a plechová střecha tuto paletu výborně doplňují.

Dispozičně dům nabízí klasické zónování – klidová podkrovní část versus aktivní přízemí. Atypickým prvkem návrhu je relaxační prostor wellness se saunou, vanou a sprchou. Klid podkroví částečně narušuje pracovna, která je určena pro plnohodnotné podnikání na denní bázi.

 

Umění a pár kaktusů

Požadavek klientů byl vcelku jednoduchý – tradiční forma, přírodní materiály, jemné barevné tóny. To vše s dostatkem prostoru pro práci i odpočinek. Propojená a otevřená dispozice kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Nejen dostatek prosklení a slunce, ale také nějakou stěnu pro pár obrazů a místo pro oblíbené kaktusy. A také saunu!

Ing. arch. Michaela Pekařová

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.