RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Rekonstrukce rodinného domu v Kunčicích p. O.

2021

ROK

Studie + projekt

FÁZE

5+KK

DISPOZICE

304,60 m2

UŽITNÁ PLOCHA

173,46 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Stávající dům byl v mnoha ohledech nevyhovující. Poměrně členitý půdorys vytvářel z dnešního pohledu nepraktické průchozí dispozice a statika obou podlaží byla značně narušena. Proto jsme místo parciálních úprav navrhli kompletní rekonstrukci, díky níž získali klienti dům, který splňuje jak obecné standarty, tak jejich specifické požadavky.

Po odstranění původní garáže zůstalo z původního objektu torzo, které bylo potřeba správně a citlivě doplnit. Rozhodli jsme se akcentovat archetypální formu domu výrazným kubickým prvkem nové garáže a posilovny. Kontrast mezi těmito hmotami zdůrazňuje i jejich materiálové a barevné řešení. Šedou omítku doplňuje antracitová plechová krytina a kontrastní dřevěné rámy oken s obkladem nadpraží i ostění ve stejném dekoru. Fasádu garáže a posilovny pokrývá moderní kortenový plech. Minimální a minimalistická volba materiálů tak dává vyniknout vztahu mezi oběma hmotami a dům díky tomu přirozeně splývá s okolním lesem.

Dispoziční řešení částečně reaguje na stávající stav. Snaží se využít zachované nosné konstrukce a nevytvářet zbytečné náklady ve formě složitých demolic nebo výstavby nových konstrukcí. Na vstup skrze zádveří navazuje kompaktní koupelna. Dále hala se schodištěm, společenský prostor a technické zázemí. Původní oddělené pokoje byly proměněny v jeden velký obývací prostor s jídelnou a kuchyní, který je přes zimní zahradu propojený s velkorysou terasou a bazénem.

Úplně nové podkroví nám umožnilo vytvořit ložnici a pokoj s plnohodnotnými šatnami a pracovním prostorem, které doplňuje kompletně vybavená podkrovní koupelna. Na podkroví navazuje posilovna s plochou extenzivní zelenou střechou, pod kterou našla své místo garáž s nově vybudovaným vstupem do sklepa.

Nový domov uprostřed lesa.

Udělat velký krok a rozhodnout se proměnit dosluhující dům v nový domov dle dnešních požadavků není jednoduché. Klienti se však rozhodli náročnou rekonstrukci podstoupit a začít další životní etapu v novém domě. My jsme jim k tomu rádi dopomohli a věříme, že i nová forma do svého okolí zapadne a obohatí ho.

Ing. arch. Martina Vlková

Architektka

Kompletní fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.