RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Rekonstrukce řadového domu ve Vranovicích - Kelčicích

2021

ROK

Studie + projekt

FÁZE

4+KK

DISPOZICE

130,88 m2

UŽITNÁ PLOCHA

125,30 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

S investory jsme se s rekonstrukcí řadového domu v Kelčicích pustili do nelehkého boje s nejistým výsledkem. Jejich přáním bylo vytvořit ze stávajícího objektu pohodlný a moderní dům, který využije benefity řadové zástavby a zároveň odstraní její nedostatky např. ve formě dlouhé úzké zahrady nebo absence dvou fasád.
Samotný dům stárnul bez výraznějších stavebních zásahů, kromě dvorního přístavku, který bylo nutné vzhledem k jeho technickému stavu odstranit. Severozápadní orientace také nepřispívala k ideálním dispozičním řešením, proto se muselo přistoupit nejen k demolicím, ale také přístavbě. Ta dostala formu nízkého přízemního apendixu, který ukrývá otevřený prostor kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Přístavbě dominují velká francouzská okna, která opticky propojují vnitřní prostor se zahradou. Toto propojení je podpořeno i prostornou terasou s atypickým venkovním krbem.
Vertikální uspořádání bylo doplněno o otevřené obytné podkroví, které přivádí světlo z jihovýchodu do pracovny v prvním patře a dodává domu pocit vzdušnosti a otevřenosti.
Dům je zastřešen sedlovou střechou, díky které zapadá do charakteru okolité zástavby. Střecha pokračuje přes jihovýchodní okap a vytváří fasádu v jednom celistvém designu antracitově černého plechu. Ze severozápadu je fasáda tvořena cihelným obkladem, který se objevuje také na štítové stěně a konstrukci atiky přístavby.
Dispozičně dům splňuje požadavky na komfort pro čtyřčlennou rodinu s možností práce z domu pro jednoho nebo oba rodiče. Do domu vcházíme z malé předzahrádky přes zádveří a menší chodbu se schodištěm až do obytných prostor. Na tuto komunikační páteř navazují prostory ložnice a koupelny s technickou místností. V patře nás schodiště dovede do chodby s otevřeným stropem a z ní do pracovny, koupelny a dětského pokoje, který má benefit v podobě terasy nad přístavbou. 

 

 

Staré s novým výrazem.

Rekonstrukce  proměnila řadový rodinný dům, který je zasazen ve starší zástavbě, v moderně pojatou stavbu s tradičním charakterem. Vytvořit ze starého nový s funkčním dispozičním řešením bylo výzvou s maximální pokorou. Nechybí vzdušný variabilní prostor, světlo, ani další aspekty potřebné pro současné moderní bydlení. 

Výsledný návrh tak reaguje na veškeré požadavky a přání klientů.  

 

Ing. arch. Martina Vlková

Architektka

Fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.