RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

Rezidence Platan v Ostravě

2021

ROK

Studie + projekt + realizace

FÁZE

1+KK až 4+KK

DISPOZICE

Dle dispozice bytu

UŽITNÁ PLOCHA

364,66 m2

ZASTAVĚNÁ PLOCHA

O projektu

Rezidence Platan se nachází v samotném srdci Ostravy a nabízí moderní a stylové bydlení. Jedná se o rekonstrukci původního objektu, který za dobu své existence doznal několika výrazných a ne příliš kvalitních proměn. Dům nabízí tři podlaží vzdušných a prosvětlených bytových jednotek s dispozicemi od 1+KK až 3+KK s nadstandartní užitnou plochou a vysokou světlou výškou, díky které bylo možné vytvořit moderní loftové byty. Nejvyšší čtvrté podlaží nabízí dva velkometrážní byty, ke kterým přísluší luxusní střešní terasy. Ke každému bytu náleží opět velmi nadstandardní sklepní kóje v suterénu budovy.

Byty nabídnou svým majitelům vysoký komfort bydlení, čemuž odpovídá i volba materiálů a jejich zpracování. Pro dům jsou příznačná také rozměrná okna, díky kterým má každý byt zaručený dostatek světla po celý den.

Rezidence Platan vnáší do stávající zástavby moderní soudobé prvky, ale i tradiční materiály a architektonické postupy. Parter je omítnut omítkou s plastickým reliéfem ve světle šedém odstínu na který navazuje hladká bílá omítka doplněna výraznou tmavou střechou. Toto členění ve spojení s původním rytmem okenních otvorů rozbíjí masivní hmotu domu a přibližuje ho lidskému měřítku.

 

Nová tvář.

Někdy to jinak nejde. Původní kvalita se ztratí pod nánosem času a zásahy překročí pomyslnou hranici, ze které už není návratu. Pak zbyde jenom schránka, která čeká jaký osud jí připraví nový majitel. V tomto případě se naštěstí našel někdo, kdo nehleděl pouze jedním směrem, tak typickým pro dnešní developerskou lobby. Díky tomu mohlo vzniknout dílo, které využívá potenciál toho, co z původního domu zůstalo a s pomocí moderních prvků mohlo vstoupit do další etapy svojí existence.

 

Ing. arch. Ján Kapitulčin

Architekt

Fotogalerie projektu

 • Máte zájem o schůzku?
 • Proč Wobau?

Zajímá Vás projekt
či realizace?

Vyplňte formulář a my Vás budeme kontaktovat, abychom probrali všechny detaily

NEBO ROVNOU VOLEJTE:
+420 736 140 140

  Tyto stránky jsou chráněny reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.

  1. Spolehlivost a odbornost

  Na stavby, zejména ty pasivní, se specializujeme už dlouhou řadu let. Jsme členy centra pasivního domu a partnery celé řady klientů. Vyjádření klientů, kterým jsme již pasivní dům postavili, najdete v našich realizacích.

  2. Rychlost a inovace

  Neustále se vzděláváme, používáme nejmodernější technologie a celý realizační tým spolu neustále komunikuje, abychom vám mohli poskytnout jen to nejlepší, a to vždy ve stanoveném termínu.

  3. Komplexní služby

  Díky našemu týmu architektů, projektantů, energetických specialistů a stavařů vám poskytujeme komplexní služby od návrhu přes projekt až po realizaci stavby. Můžete si tak užívat bezstarostný, pohodlný a rychlý průběh celého procesu.