RYCHLÝ KONTAKT

+420 736 140 140

15.10.2020

STÍNÍCÍ TECHNIKA V RODINNÝCH DOMECH

STÍNÍCÍ TECHNIKA V RODINNÝCH DOMECH

Stínící technika v pasivním i nízkoenergetickém domě zajistí celoročně příjemné klima a světlo v interiéru, úsporu energie i peněz, ochranu soukromí i majetku a v neposlední řadě design. Jak vybrat tu nejvhodnější? Možností je více. Vhodnou stínící technikou, kterou doporučujeme našim klientům, jsou venkovní žaluzie a horizontální slunolamy.

Výhodou venkovních žaluzií je citlivá regulovatelnost světelných podmínek v interiéru. Naklápění lamel žaluzií lze ovládat a tím nastavit poměr stínu a světla tak, jak je to uživateli příjemné. Ovládání žaluzií usnadňuje motorizace, díky které je možné ovládat žaluzie dle vlastních potřeb. Možností je také propojení s inteligencí a pomocí chytrého telefonu nastavit žaluzie v každé místnosti tak, jak je uživateli příjemné. Další variantou je funkce sluneční a větrné automatiky, které chrání stínící techniku i interiér před nepříznivým počasím.

Druhým vhodným druhem stínění pasivních domů jsou horizontální slunolamy. Hlavním posláním slunolamu je, stejně jako v případě žaluzií, regulace přísunu přímého slunečního světla do místnosti nebo na objekt, který chceme clonit a zabránit tak nadměrnému přehřívání. Při použití horizontálního slunolamu není zabráněno nepřímému světlu, místnost je tedy osvětlena, a přitom nedochází k nežádoucímu přehřívání. Tímto druhem stínění dochází ke zlepšení světelného komfortu uvnitř místnosti a zároveň není zabráněno volnému výhledu do exteriéru, jako tomu je u předokenních žaluzií, či vertikálních slunolamů. (Vertikální slunolamy slouží především jako designový stínící prvek. Regulují sluneční svit, zabraňují nadměrnému přehřívání. Na rozdíl od horizontálního slunolamu je vertikální slunolam umístěn vodorovně s fasádou či oknem.)

Instalací stínící techniky ušetříte náklady na vytápění, náklady na chlazení a v neposlední řadě i pořizovací náklady. Nově rezort životního prostředí podpoří instalaci venkovní stínící techniky (rolety, žaluzie, slunolamy apod.) a to částkou 500 Kč/m2 stíněné plochy okna s ručním ovládáním nebo částkou 1 000 Kč/m2 s inteligentním automatickým ovládáním.

S vhodným výběrem stínící techniky Vám v průběhu projektu Vašeho rodinného domu rádi poradíme v naší projekční kanceláři.